Ogłoszenia 9 kwietnia 2017

Komunikaty duszpasterskie – NIEDZIELA PALMOWA – 9 kwietnia 2017

1. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wzięli udział w rekolekcjach parafialnych.

2. Dziś Niedziela Palmowa, przeżywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 10.50 poświęcenie palm przy Krzyżu Misyjnym i procesja upamiętniająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

3. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.00.

4. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, chorych i starszych odwiedzimy z komunią świętą w Wielki Piątek, 14 kwietnia od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenia chorych nie objętych comiesięczną komunią.

5. Bóg zapłać za ofiary na składkę inwestycyjną.

6. Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy okres liturgiczny w całym roku: Wielki Tydzień, podczas którego przeżywać będziemy Misterium Paschalne. W tym tygodniu Trzy Dni Święte: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.Uczyńmy wszystko, by uczestniczyć w liturgii tych dni. Biuro parafialne w te dni będzie nieczynne.

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek:

O godz. 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej Msza Krzyżma podczas, której poświęca się oleje, a kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone podczas święceń.

Msza Wieczerzy Pańskiej uobecnia tajemnicę ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Liturgia rozpocznie się o godz. 18.30. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i Adoracja do godz.22.00 oraz przez cały Wielki Piątek do rozpoczęcia liturgii.

Wielki Piątek:

Droga krzyżowa ulicami parafii o godz. 15.00. Rozpoczęcie w kościele.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00 i przez całą Wielką Sobotę do godz. 20.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy dla nikogo.

Wielka Sobota:

jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy.

Święcenie potraw w kościele co godzinę od godz. 12.00 do 16.00, na wioski prosimy o pojazdy na godz.10.00.

Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00 od poświęcenia ognia i paschału, czytać będziemy Słowo Boże, przez które poznamy historię zbawienia, nastąpi poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie naszych przyrzeczeń chrzcielnych (przynieśmy świece) i uroczysta msza św. wielkanocna.

Niedziela Zmartwychwstania. Rezurekcję o godz. 6.00rozpoczniemy procesją, którą ogłosimy zwycięstwo Życia nad śmiercią, zaśpiewamy radosne Alleluja celebrując Zmartwychwstanie Pana. W I Święto nie będzie mszy św. o godz. 7.00, pozostałe msze św. jak w każdą niedzielę.

 

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Kazimierza Nalińskiego. Tego zmarłego i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 9 kwietnia 2017 r.