Ogłoszenia 16 kwietnia 2017

Komunikaty – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 16 kwietnia 2017

Chrystus Zmartwychwstał! Zwyciężając śmierć przyniósł nam wszystkim nadzieję życia wiecznego. Naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnych, pełnych pokoju i miłości Świąt.
1. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie wystroju kościoła na te dni świąteczne, osobom, które wykonały Ciemnicę, Grób Pański, kwiaty – wszystkim zaangażowanym. Dziękujemy też tym, którzy złożyli ofiary bądź przynieśli kwiaty do kościoła.
2. Jutro przeżywamy II Święto – Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia wspieramy naszymi ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy uroczyste dni, w których świętujemy Zmartwychwstanie Pana, stąd w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
3. Od Wielkiego Piątku do soboty w Oktawie Wielkanocy trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia; modlimy się codziennie o godz.15.00.
4. Spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę, 22 kwietnia o godz. 9.45.
Tego dnia biuro parafialne nieczynne.
5. Dnia 19 kwietnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele Świętego Ducha rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Młodych do Grobu św. Wojciecha. Będzie to także oficjalna delegacja młodych z Inowrocławia na Jubileusz 600-lecia Prymasostwa. Po dojściu do Gniezna młodzież weźmie udział w ciekawych warsztatach i koncertach Arki Noego i Luxtorpedy. Zapisy do wtorku 18 kwietnia wyłącznie przez formularz elektroniczny.
6. W przyszłą niedzielę II Niedziela Wielkanocna z woli Pana Jezusa, objawionej św. Faustynie, przeżywamy ją jako Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W godzinie Miłosierdzia o 15.00 modlitwą koronki zawierzymy siebie i świat Miłosierdziu Bożemu. W kościele Chrystusa Miłosiernego suma odpustowa o godz. 15.00.
7. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii
8. Bóg zapłać za ofiary na składkę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę.
9. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
10. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Helenę Zielińską. Tę zmarłą i wszystkich naszych bliskich polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…
Inowrocław, dn. 16 kwietnia 2017 r.
Pow