Ogłoszenia 30 kwietnia 2017r.

Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna 
1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Ten czas ma w szczególny sposób uświadomić nam znaczenie Słowa Bożego dla naszego życia i zachęcić nas do codziennego czytania i rozważania Pisma św.
2. Od poniedziałku gromadzimy się na tradycyjnych nabożeństwach majowych śpiewając Litanię Loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej parafii: w kościele codziennie o godz. 18.00, przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30 (z wyjątkiem dni świątecznych). Zachęcamy także do codziennych nabożeństw przy figurach w naszych wioskach. W niedziele maja o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki.
3. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Msze św., które tego dnia w naszym kościele jak w każdą niedzielę. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki.
4. W I czwartek miesiąca Po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.
5. W pierwszy piątek miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00.
6. Pierwsza sobota miesiąca. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną po rannej Mszy św.
7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o godz. 19.00.
8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się w sobotę o godz. 11.30 w kościele.
9. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w piątek na godz. 19.15 na plebanię.
10. Spotkanie kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.00 w salce pod plebanią.
11. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.
12. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św., nabożeństwa w tygodniu.
13. W ubiegłą niedzielę na pomoc dla Syrii zebraliśmy 4219,36 zł. Bóg zapłać.
14. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
15. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Mariana Błażejczaka i Bogdana Licznerskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Inowrocław, dn. 30 kwietnia 2017 r.