Ogłoszenia 14. maja 2017r

Komunikaty duszpasterskie –  V Niedziela Wielkanocna

1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii: w kościele codziennie (z wyjątkiem czwartku) o godz. 18.00, przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30

2. Spowiedź kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjumwe wtorek o godz. 16.00.

3. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 17.30

4. Obowiązkowe próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę i piątek o godz. 19.00.

5. W czwartek, 18 maja, Prymas Polski abp Wojciech Polak będzie wizytował naszą parafię. To czas szczególnej obecności i modlitwy biskupa z wiernymi. Zaplanujmy sobie ten dzień, by wygospodarować czas na wspólną modlitwę. Program wizytacji:

Godz. 13.00 – spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską, Ekonomiczną i przedstawicielami wspólnot

Godz. 14.10 – odwiedziny chorych

Godz. 14.30 – spotkania z księżmi wikariuszami

Godz. 15.30 – modlitwy za zmarłych na naszym cmentarzu

Godz. 16.30 – odwiedziny Sióstr Służebniczek NPNMP

Godz. 18.00 – główna Msza św. wizytacyjna z udzieleniem sakramentu bierzmowania

Godz. 20.30 – nabożeństwo majowe przy Grocie Matki Bożej.

Serdecznie zapraszamy.

W czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 18.30. Biuro parafialne tego dnia nieczynne.

6. Krąg biblijny w piątek o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

7. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.

8. Młodzież, która chce wziąć udział w spotkaniu na Lednicy prosimy o zgłoszenie się do ks. Piotra.

9. Za tydzień (21 maja) grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 9.30. Prosimy osoby nie związane bezpośrednio z tą uroczystością, by wybrały tego dnia inną godzinę Mszy św. (prawie wszystkie ławki będą zarezerwowane).

10. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich bliskich w sobotę 20 maja o godz. 10.00.

11. Rocznicę I Komunii św. będziemy świętować w naszej parafii w niedzielę 4 czerwca na Mszy św. o godz. 9.30.

12. Bóg zapłać za ofiary w ubiegłą niedzielę na seminarium duchowne i dzisiejsze na składkę inwestycyjną.

13. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy do uczestnictwa w dni powszednie w Mszach św. i nabożeństwach.

14. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza w sobotę do kościoła św. Mikołaja o godz. 8.00 na Mszę św. i spotkanie wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską

15. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

16. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Andrzeja Rojka. Polećmy tego zmarłego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 14 maja 2017 r.