Ogłoszenia 28. maja 2017r.

Komunikaty duszpasterskie – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus idzie do Ojca, aby nam przygotować mieszkanie w niebie. Tam wszyscy zdążamy.

2. Ostatnie nabożeństwa majowe: w kościele do środy włącznie o godz. 18.00, przy Grocie Matki Bożej o godz. 20.30.

3. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ codziennie w kościele o godz. 18.00

1. Kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum prosimy o dostarczenie indeksów do zakrystii do 12 czerwca 2017 r.

1. Zainteresowanych zdjęciami z bierzmowania prosimy o zgłoszenie do zakrystii.

1. W I czwartek miesiąca Po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

1. W pierwszy piątek miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00.

1. Pierwsza sobota miesiąca. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Ksiądz Konrad odwiedzi chorych z posługą sakramentalną po rannej Mszy św.; ks. Piotr i ks. Marek odwiedzą chorych 10 czerwca.

1. Krąg biblijny w piątek o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

1. Próba dla dzieci przeżywających I rocznicę Komunii św. odbędzie się 1 i 2 czerwca o godz. 19.00; spowiedź w sobotę, 3 czerwca, o godz. 10.00. Uroczystość I rocznicy w niedzielę o godz. 9.30.

1. Dnia 10 czerwca odbędzie się Lednica Dzieci. W niedzielę mija termin zgłoszeń.

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwamy na wołaniu o Ducha Świętego modlitwą nowenny w łączności z nabożeństwem o godz. 18.00.

1. Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na  Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się 11 czerwca w niedzielę o godzinie 15.30 na Skwerze św. Jana Pawła II w Inowrocławiu. Marsz pod hasłem „Czas na rodzinę”. Marsz zakończy się przy muszli koncertowej w Solankach.

1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Janinę Laskowską. Polećmy tę zmarłą i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 28 maja 2017 r.