Ogłoszenia – 4 czerwca 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pan Jezus posyła nam od Ojca Pocieszyciela, Ducha Prawdy, który pozwala nam wyznawać Chrystusa jako Pana.

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 uroczystość Rocznicy I Komunii św. Polecamy dzieci i ich rodziny w modlitwie o wytrwanie przy Jezusie Eucharystycznym.

 

 1. Dzisiaj Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za chleb”. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

 

 1. Jutro Święto Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.30; o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki. To święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w kościele codziennie o godz. 18.00.

 

 1. W środę III rocznica ingresu abpa Wojciecha Polaka na stolicę metropolitalną w Gnieźnie. Polecajmy Księdza Prymasa także w swoich osobistych modlitwach.

 

 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

 1. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 16.00.

 

 1. Krąg biblijny w piątek o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Ks. Piotr i ks. Marek odwiedzą swoich chorych w najbliższą sobotę po rannej Mszy św.
 2. Wyjazd na Lednicę Dziecka w sobotę, 10 czerwca, o godz. 9.00 sprzed Sali „Kujawianka” przy III LO. Powrót około godziny 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

 

 1. Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na  Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się 11 czerwca w niedzielę o godzinie 15.00 na Skwerze św. Jana Pawła II w Inowrocławiu. Marsz pod hasłem „Czas na rodzinę”. Marsz zakończy się przy muszli koncertowej w Solankach.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św., nabożeństwach i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji Jana Pawła II zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne „Nowe Życie” 16-18 czerwca, które odbędą się w Parafii Imienia NMP. Kurs Nowe Życie to weekend spotkania z realnie działającym Bogiem, spojrzenia razem z Nim na Twoje życie i zyskania nowych perspektyw i możliwości. Czy je potem wybierzesz i podejmiesz, zależy tylko od Ciebie. Twój Stwórca czeka na Ciebie nieustannie.

 

 1. KIK zaprasza na wykład prof. dra hab. Waldemara Rozynkowskiego Dyrektora Instytutu Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu „Pobyty Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Inowrocławiu. Spotkanie rozpocznie się w dniu 9 czerwca /piątek/, w auli Liceum Jana Kasprowicza o godzinie 12.30.

 

 1. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na czterodniową pielgrzymkę Śladami Jana Pawła II w dniach 3 – 6 lipca. Na trasie pielgrzymki: Częstochowa, Kraków, Zakopane, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice. Zaplanowana jest też wizyta w polskiej Fatimie – w Sanktuarium na Krzeptówkach. Koszt 670 zł. Zapisy po Mszach Świętych w zakrystii Parafii Świętego Krzyża.

 

 1. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje pielgrzymki:
 • do Rzymu (5 dniowa, od 24.08. do 28.08.2017, cena 1500 zł)
 • do Ziemi Świętej (8 dniowa, od 17.02. do 24.02.2018, cena 3600 zł + 50 dolarów)

Szczegółu na stronie internetowej www.caritas.gniezno.pl lub tel. 61 425 57 82.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Leszka Świerskiego. Polećmy tego zmarłego i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 4 czerwca 2017 r.