Ogłoszenia – 18 czerwca 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – XI Niedziela w Okresie Zwykłym

 1. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 9.30. W kolejne dni po Mszy św. o godz. 18.30. Na zakończenie Oktawy w czwartek, 22 czerwca, procesja ulicami naszej Parafii. Po Mszy św. o godz.18.30 wyruszymy ulicami Daszyńskiego, Armii Krajowej, Sikorskiego, do Krzyża Tysiącleci, przy którym będzie zakończenie procesji i poświęcenie wianków. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie prosimy: Członków Żywego Różańca przy krzyżu misyjnym, mieszkańców Osiedla przy zbiegu ulic Daszyńskiego i Armii Krajowej, Kościół Domowy przed ulicą Sikorskiego i wspólnoty neokatechumenalne przy Krzyżu Tysiącleci.

 

 1. Serdecznie prosimy i zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji do piątku włącznie. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy do uczestnictwa w procesji w albach. Prosimy o kwiatki na procesje w oktawie, można je dostarczyć do zakrystii.

 

 1. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe w łączności z Mszą św. wieczorną rozpoczynającą się o godz. 18.30.

 

 1. We wtorek po południu będziemy gościć w naszym kościele relikwie św. br. Alberta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez jego wstawiennictwo.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami:

– klasy I gimnazjum we wtorek (20.06) po Mszy św. o godz. 18.30

– klasy II gimnazjum w środę (21.06) po Mszy św. o godz. 18.30.

 

 1. W czwartek po południu biuro parafialne nieczynne.

 

 1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przeżywamy także Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Po Mszy św. o godzinie 18.30 procesja wokół kościoła. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę dziękczynną młodzież na godz. 8.00, dzieci na godz. 18.30.

 

 1. W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

 1. Spotkanie Kręgu biblijnego w środę po wieczornej Mszy św.
 2. Spotkanie ERM w sobotę o godz. 12.00 w salce pod plebanią.

 

 1. W zakrystii można odbierać karty zgłoszeniowe dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii.
 2. Bóg zapłać za ofiary na składkę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Urszulę Brzezińską i Teresę Woszek. Polećmy te zmarłe i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn.  18 czerwca 2017 r.