Ogłoszenia – 25 czerwca 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – XII Niedziela w Okresie Zwykłym

 1. Dziękujemy osobom, które przygotowały procesję i ołtarze na zakończenie oktawy Bożego Ciała ulicami naszej parafii, także tym, które udekorowały okna swoich mieszkań na trasie procesji. Szczególne podziękowania dziewczynkom, które sypały kwiatki, pocztom sztandarowym, paniom noszącym obraz, panom noszącym baldachim i prowadzącym kapłana, całej służbie liturgicznej i wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnym uczczeniu Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. W czwartek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Za ich przyczyną modlimy się w intencji Ojca św. Franciszka. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Piotr, którego polecamy w modlitwach.

 

 1. Kończy się czerwiec, ostatnie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do piątku włącznie o godz. 18.00.

 

 1. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopów, tak planujmy czas, by nigdy nie zabrakło go na udział we Mszy św. niedzielnej i świątecznej oraz na codzienną modlitwę. Niech kontakt z przyrodą będzie dla nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem i wdzięczności za wielkie dary Boże.

 

 1. Od soboty, 1 lipca, ulega zmianie porządek Mszy św. w dni powszednie; nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 30 a w to miejsce jedna o godz. 19.00. W niedziele bez zmian tj. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00 i 18.30.

 

 1. W miesiącu lipcu i sierpniu ulegną zmianie godziny otwarcia biura parafialnego: we wtorek, środę, czwartek i sobotę w godz. 9.00 do 10.00, dodatkowo czwartek od 18.00-19.00.

 

 1. Pierwsza sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy godzinki, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7.00. Ks. Marek odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną. Natomiast ks. Piotr i ks. Konrad do chorych udadzą się 22 lipca.

 

 1. Spotkanie uczestników autokarowej pielgrzymki do Wilna odbędzie się dnia 1 lipca o godz. 12.00 w salce pod kościołem.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej gości i kuracjuszy. Parafian i gości zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką, można zaopatrzyć się w nią przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy gościć br. Marka, kapucyna posługującego na Ukrainie, który będzie głosić słowo Boże. Po Mszy św. przed kościołem będzie zbierać ofiary na swą misję.

 

 1. Dyżur Spowiedniczy w Kościele Św. Barbary został zawieszony na czas wakacji do września. Prosimy korzystać z okazji do spowiedzi w parafiach przed Mszami Św. oraz w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 do 18.00 i u Ojców Franciszkanów w kościele Świętego Krzyża w Inowrocławiu od poniedziałku do soboty od godz. 16.00 do 17.00.

 

 1. Kustosz Sanktuarium w Markowicach serdecznie zaprasza na doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju, które rozpoczną się w sobotę 1 lipca o godz. 19.00. Suma odpustowa odprawiona zostanie przez Ks. Abpa Józefa Górzyńskiego w niedzielę 2 lipca o godz. 12.00. Natomiast tydzień później, w niedzielę 9 lipca będzie miał miejsce odpust chorych, który rozpocznie się o godz. 14.00, a Mszy odpustowej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych przewodniczyć będzie Ks. Infułat Jerzy Stefański. Szczegółowy plan uroczystości odpustowych na plakacie.

 

 1. Młodzież, wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży i wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w Nocy Młodych, która odbędzie się 1 lipca w Markowicach. Będzie to okazja, żeby wraz z przedstawicielami pozostałych regionów naszej archidiecezji przeżyć rocznicę i podziękować za ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych.

 

 1. Przewodnicy grup inowrocławskich: regionalnej ze Świętego Ducha, promienistej z parafii św. Jadwigi i promienistej ze Zwiastowania zapraszają do udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Idźcie i głoście”. W tym roku wszystkie grupy wyruszą 28 lipca, a na Jasną Górę wejdą 5 sierpnia. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego, ks. Tomasza Rogalińskiego i ks. Krzysztofa Kubaszewskiego.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Krystynę Chmielińską i Waldemara Czajkowskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 25 czerwca 2017 r.