Ogłoszenia – 23 lipca 2017 r.

XVI  NIEDZIELA W OKRESIE ZWYKŁYM

23. lipca 2017 r.

1.    W nadchodzącym tygodniu w liturgii:
a.    Poniedziałek –  wspomnienie św. Kingi
b.    WtorekŚwięto św. Jakuba Apostoła. Tego dnia obchodzimy też wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców.
Po wszystkich mszach poświęcenie pojazdów, które będą ustawione przez kierowców wokół świątyni. Ofiary zebrane podczas poświęcenia przekażemy na konto Miva Polska – to organizacja, która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i pomaga polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu.
W tym dniu swoje patronalne święto obchodzi biskup pomocniczy naszej archidiecezji ks. bp Krzysztof Wętkowski.
Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
c.    Środa – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Matki Bożej
d.    Sobota – wspomnienie św. Marty

2.    W tym tygodniu na pątniczy szlak wyruszają pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Tegorocznym rekolekcjom w drodze towarzyszy hasło: Idźcie i głoście. Łączymy się duchowo z pielgrzymami
i towarzyszymy im naszą modlitwą.

3.    Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św.,
nabożeństwa i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.
Nabożeństwo do naszego Patrona św. Józefa we wtorki w łączności z Mszą św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w środę po Mszy  św. o godz. 8.00 i 19.00. Różaniec odmawiamy w środę pół godziny przed wieczorną Mszą św.

4.    Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jak zawsze przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

5.    W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Halinę Jakubowską, Janusza Barcikowskiego, Annę Hutek oraz Piotra Benke. Polećmy ich dusze i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 23 lipca 2017 r.