Ogłoszenia – 30 lipca 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – XVII Niedziela w Okresie Zwykłym

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.
  • Wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, wielkiego czciciela Matki Najświętszej. W ten dzień przypada też kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się za wszystkie ofiary i za naszą Ojczyznę.
  • Piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów .

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jak wiemy jest miesiącem modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do modlitwy za osoby zmagające się z problemem alkoholizmu, a także do osobistej abstynencji.

3. Pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę..

4. W pierwszy piątek miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu. Spowiedź święta pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

5. Pierwsza sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki, a po Mszy św. o godz. 7 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy 12 sierpnia.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego.

7. Trwa Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Można duchowo pielgrzymować wraz z tymi, którzy idą, a poprzez stronę internetową pielgrzymki www.ppag.pl można korzystać z materiałów formacyjnych. Zachęcamy, aby towarzyszyć pielgrzymom naszą modlitwą.

8. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy.     Zapraszamy do wspólnej modlitwy, na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Pana Jezusa przez cały dzień w kaplicy Bożego Ciała.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

10. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Teresę Pigulską, Małgorzatę Flinik, Zofię Franczak oraz Wandę Adolską. Polećmy te zmarłe i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 30 lipca 2017 r.