Ogłoszenia – 13 sierpnia 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – XIX Niedziela w Okresie Zwykłym

 1. Dziś 13. dzień miesiąca, a zatem tradycyjnie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się o godz. 20:00.

 

 1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii:
  1. Poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
  2. Czwartek – wspomnienie św. Jacka – tego dnia imieniny obchodzą nasi organiści. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

 1. We wtorek, 15. sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę, podczas których poświęcimy wianki, kwiaty, zioła i pierwociny ziemi. Tego dnia przeżywamy także kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 6:40 śpiewamy godzinki.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Kazimierza Modrzejewskiego, Barbarę Rzepkę, Leszka Urbańskiego oraz Zygmunta Majchrowicza. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Inowrocław, dn. 13 sierpnia 2017 r.