Ogłoszenia – 20 sierpnia 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – XX Niedziela w Okresie Zwykłym

1. W tym tygodniu w liturgii:
    1. Poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X
    2. Wtorek – wspomnienie NMP Królowej, o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki
    3. Czwartek – wspomnienie św. Bartłomieja
    4. Sobota – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki, Msze św. w kościele o godz. 7.00; 8.00 i 19.00. Wieczorem o godz. 20.30 w kościele czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim.

1. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Sławęcina, Sławęcinka i Siostrom Służebniczkom za ofiarowanie płodów ziemi i wystrój świątyni z okazji Uroczystości Wniebowzięcia NMP.

1. Parafialne dziękczynienie za żniwa przeżyjemy w niedzielę 27 sierpnia na mszy św. o godz. 9.30; rozpoczniemy je procesją z wieńcami i złożeniem ich przy ołtarzu. Pobłogosławimy chleb z tegorocznych zbiorów, którym podzielimy się po Eucharystii. Dziękczynienie za plony w Sławęcinku odbędzie się w najbliższą sobotę 26 sierpnia na mszy św. o godz. 15.00 przy świetlicy.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną i składane dziś do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic.

1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Naszych Parafian a także gości zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Magdalenę Sobkowiak, Tadeusza Jurskiego, Elżbietę Przystańską, Helenę Pytel i Tomasza Pomykałę. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 20 sierpnia 2017 r.