Ogłoszenia – 27 sierpnia 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – XXI Niedziela w Okresie Zwykłym

  1. W piątek przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny, walczących na różnych frontach o jej niepodległość i o wszystkich ofiarach wojny.

 

  1. Od piątku, po przerwie wakacyjnej, wracamy w dni powszednie do porządku Mszy św. o godz. 7.00; 8.00; 17.00 i 18.30.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego. Spowiedź święta pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00. Prosimy rodziców o troskę, by dzieci i młodzież skorzystali ze spowiedzi i z czystymi sercami kończyli wakacje i rozpoczynali rok szkolny.

 

  1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki a po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Księża po rannej Mszy udają się do chorych z posługą sakramentalną.

 

  1. W dniach od 2 do 9 września w Kaplicy Bożego Ciała odbędzie się siedmiodniowa, nieprzerwana adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich zatroskanych o dobro naszego miasta i ojczyzny do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły i kontakt organizacyjny na afiszu.

 

  1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Pana Jezusa przez cały dzień w kaplicy Bożego Ciała.

 

  1. W ubiegłą niedzielę na pomoc osobom poszkodowanym w wyniku nawałnic zebraliśmy 8615, 25 zł. Bóg zapłać za okazane serce.

 

  1. Katechizacja przedmałżeńska dla narzeczonych według nowych zasad przygotowania do Sakramentu Małżeństwa  rozpocznie się w niedzielę 3 września br. w parafii pw. Imienia NMP w Inowrocławiu w salce katechetycznej o godz. 16.00 i trwać będzie przez sześć kolejnych niedziel.

 

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

  • W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Marię Kapczyńską i Zbigniewa Bysikiewicza. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 27 sierpnia 2017 r.