Ogłoszenia – 3 września 2017 r.

XXII Niedziela w Okresie Zwykłym – Komunikaty duszpasterskie

 1. Dnia 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny 2017/2018. Niech rozpocznie się modlitwą wypraszającą potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży o godz. 8.00, a dla dzieci o godz. 17.00, na tej mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę.
 2. Trwa Jerycho Różańcowe – nieprzerwana adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała do soboty. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę. W ciągu dnia wejście przez kościół, w nocy z zewnątrz kościoła bezpośrednio do kaplicy.
 3. W piątek – Święto Narodzenia NMP, o godz. 6.40 śpiewamy godzinki. Na godz. 7.00 zapraszamy na mszę św. osoby, które trwają w modlitwie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas każdej Mszy św. dokonamy Aktu poświęcenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum wraz z rodzicami w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas VII wraz z rodzicami w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15. Obecność obowiązkowa.

 

 1. W czwartek na godz. 19.30 zapraszamy na plebanię wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.30 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie rodziców dzieci, które mają przystąpić w tym roku szkolnym do I Komunii św. w piątek, 8 września, o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Spotkanie młodzieży w ramach duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. W piątek o godz. 19.30 na plebanii spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii.

 

 1. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 16.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Koronce do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Witamy serdecznie wszystkich, którzy przybyli na teren naszej parafii. Parafian, kuracjuszy i gości zapraszamy do wspólnej modlitwy i zachęcamy do włączenia się w Jerycho Różańcowe trwające do soboty, dzień i noc, w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Włodzimierza Nowaka, Wandę Paprocką i Łukasza Lisieckiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 3 września 2017 r.