Ogłoszenia – 10 września 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – XXIII Niedziela w Okresie Zwykłym

 

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem Maryja wychowawczynią pokoleń.

 

 1. We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, o godz. 6.40 śpiewamy godzinki. Suma odpustowa w bazylice o godz. 18.00.

 

 1. W środę 13-ty dzień miesiąca, na godzinę 20.00 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo fatimskie.

 

 1. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kościele Krzyża Świętego doroczny odpust, suma odpustowa o godz. 18.00.

 

 1. Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki.

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.30 w salce.

 

 1. Spotkanie w ramach duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce .

 

 1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z klasy III a i III b SP nr 6 w sobotę o godz. 10.00 w salce.

 

 1. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w sobotę o godz. 11.00 w salce pod plebanią.

 

 • Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w salce.

 

 • Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas II gimnazjum z rodzicami w piątek (15.09) po Mszy św. o godz. 18.30.

 

 • Dnia 18 września święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Z tej okazji serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału w Diecezjalnym Święcie Młodych, które odbędzie się 23 września 2017 w Inowrocławiu. Informacje i zapisy u ks. Piotra.

 

 • Witamy serdecznie wszystkich, którzy przybyli na teren naszej parafii. Wszystkich parafian, kuracjuszy i gości zapraszamy do wspólnej modlitwy i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

 • Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

 

 • W dniu 17 września w Pieraniu uroczystości 50-tej rocznicy koronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Pierańskiej, Królowej „Częstochowy Kujaw”. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

 

 • Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

 

 • W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Elżbietę Szymczyk i Zofię Boberek. Polećmy te zmarłe i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Inowrocław, dn. 10 września 2017 r.

KOMUNIKAT SEKRETARIATU KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W SPRAWIE INICJATYWY RÓŻANIEC DO GRANIC

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie.

Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.

Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani – na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.

Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach, dostarczonych do parafii.