Ogłoszenia – 23 września 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – XXV  NIEDZIELA W  OKRESIE  ZWYKŁYM

24 września 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj w naszej Ojczyźnie Niedzielę Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chcemy dziękować Bogu za Narodowy Kongres Trzeźwości, a także błagać, aby zaowocował trzeźwością wszystkich Polaków.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii:
    1. Poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa
    2. Środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo
    3. Czwartek – wspomnienie św. Wacława
    4. Piątek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    5. Sobota – wspomnienie św. Hieronima
  3. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej i NSZZ Solidarność zapraszają na Dzień Polskiego Państwa Podziemnego, którego obchody odbędą się w środę 27 września o godz. 17.00 na Przystani Kajakowo- Żeglarskiej ZHR nad Notecią    w Mątwach. W programie Harcerski Apel Pamięci, wykłady historyków oraz pokaz militariów.
  4. Spotkanie kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.30 w salce pod plebanią.
  5. Spotkanie w ramach duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.
  6. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 9.00.
  7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z klasy III e i III f SP nr 6 w sobotę o godz. 9.00.
  8. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w sobotę o godz. 10.00.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – Miesiąc Różańcowy. Do tej modlitwy zachęcała Matka Boża podczas objawień wskazując na różaniec jako ratunek dla świata. Nabożeństwo różańcowe będziemy odprawiać codziennie      o godz.18.00.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci i ich rodziców będą o godz. 16.30 od poniedziałku do piątku. W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 6.40.

• W sobotę 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej. W naszej wspólnocie będziemy przeżywać odpust parafialny. Zaplanujmy sobie czas, abyśmy mogli wziąć udział w sumie odpustowej o godz. 18.00.
  1. W Święto Matki Bożej Różańcowej organizowany jest wyjazd do Elbląga w ramach modlitwy dookoła Polski – Różaniec Do Granic. Szczegóły na plakatach.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jak zawsze przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.
  1. Za wszystkie modlitwy, wyrazy jedności i wsparcie okazane po śmierci mojej siostry i szwagra składam serdeczne Bóg zapłać. Ks. Proboszcz.
  • Polećmy dusze wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 24 września 2017 r.