Ogłoszenia 1. października 2017 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE – XXVI  NIEDZIELA W OKRESIE ZWYKŁYM

 1. Dzisiaj rozpoczynamy październik – Miesiąc Różańcowy. Zapraszamy i zachęcamy, abyśmy jak najliczniej w modlitwie różańcowej uczestniczyli. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.18.00.
  Nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 od poniedziałku do piątku.
  W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 6.40.
 1. W sobotę 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej. W naszej wspólnocie odpust parafialny.
  Suma odpustowa o godz. 18.00, odprawi ją i homilię wygłosi ks. dr Marek Kowalczyk.
  Podczas sumy dzieciom I – komunijnym zostaną poświęcone różańce.
  Po Mszy św. procesja różańcowa wokół kościoła. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W I czwartek miesiąca modlimy się w łączności z Różańcem o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy także na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się w czwartek i zakończy w piątek Mszą św. o godz. 7.00. Jest to całodobowa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie kapłanów.
 3. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania Rodzaju Ludzkiego. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i o godz. 16.00. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 nabożeństwo pierwszopiątkowe prowadzone przez młodzież naszej parafii.
 4. I sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki, po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP; kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach.
 5. Spotkanie grupy I uczniów klas III gimnazjum w czwartek o godz. 17.00 w salce pod plebanią. Podział na grupy wywieszony jest w gablocie pod chórem.
 6. Spotkanie kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.00 w salce pod plebanią.
 7. W przyszłą niedzielę 8 października odbędzie się kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przy kościele będziemy zbierać ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. W sobotę 14 października z tej okazji młodzież pielgrzymuje do Markowickiej Pani. Pielgrzymka wyruszy dnia 14 października o godz. 8.30
  z kościoła Zwiastowania NMP. Bliższe informacje i zapisy w naszej parafii u ks. Piotra.
 8. W przyszłą niedzielę także II niedziela miesiąca, zbieramy tacę inwestycyjną.
 9. Witamy wszystkich gości. Zapraszamy na Msze św., nabożeństwa różańcowe i nasz odpust parafialny w sobotę o godz. 18.00.
 10. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m. in. W Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy-aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie
  prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
 11. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład ks. dr. hab. Aleksandra Sobczaka „Istota chrześcijańskiego małżeństwa na przestrzeni wieków”. Spotkanie odbędzie się w dniu 3 października br. o godz. 17.30 i będzie poprzedzone Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Jadwigi Królowej.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 13. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Marka Kuś, Kazimierza Błażejewicza, Ewę Kamerdułę, Stefana Duszyńskiego i Zbigniewa Pankowskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 1 października 2017 r.