Ogłoszenia – 8. października 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – XXVII Niedziela w Okresie Zwykłym

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg naszego parafialnego odpustu, a także uczestnikom wspólnej modlitwy.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przy kościele zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, z którego fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich.

 

 1. W piątek 13-ty dzień miesiąca, w łączności z różańcem o godz. 18.00 ostatnie Nabożeństwo Fatimskie.

 

 1. Trwa październik – Miesiąc Różańcowy. Wspólny różaniec w kościele codziennie o godz.18.00.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 od poniedziałku do piątku. W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 6.40.

 

 1. W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy II grupę z klas III gimnazjum na spotkanie w czwartek o godz. 17.00.

 

 

 1. Krąg biblijny w piątek o godz. 17.00 w salce.

 

 1. Spotkanie w ramach duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. z grupy parafialnej (szkoły poza SP nr 6) w sobotę o godz. 9.00.

 

 1. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w sobotę o godz. 10.00.

 

 1. Spotkanie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania, a chcieliby się do niego przygotować odbędzie się w przyszłą niedzielę (15.10) po Mszy św. o godz. 12.15.

 

 1. Za złożone dziś ofiary na fundusz stypendialny i składkę inwestycyjną składamy Bóg zapłać.

 

 1. W związku z trzęsieniem ziemi, które nawiedziło Meksyk, Ksiądz Prymas prosi o przeprowadzenie składki do puszek w dniu 15 października br. Można również włączyć się w akcję pomocy wysyłając SMS pod numer 72052 (koszt 2,46 z Vat) podając hasło MEKSYK.

 

 1. Pragniemy reaktywować przy naszej parafii koło Towarzystwa św. Wojciecha. Zgodnie ze statutem by koło mogło działać musi być minimum pięciu członków. Zwracamy się do mężczyzn chcących włączyć się w to dzieło o zgłoszenie swej kandydatury w zakrystii.

 

 1. Witamy wszystkich gości i kuracjuszy i zapraszamy do wspólnej modlitwy, na Msze św., nabożeństwa różańcowe i do adoracji Pana Jezusa w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Bogdana Derkowskiego, Eugenię Kaczmarek, Aldonę Ksyt i Franciszka Mrowińskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 8 października 2017 r.