Ogłoszenia – 15 października 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – XXVIII Niedziela w Okresie Zwykłym

1. Trwamy w Miesiącu Różańcowym. Odpowiadajmy gorliwie na zaproszenie do wspólnotowego odmawiania różańca. Nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o godz.18.00. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 6.40.
  2. Spotkanie grupy III klas III gimnazjum w czwartek o godz. 17.00.
  3. Spotkanie kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.00 w salce.
  4. Spotkanie w ramach duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.
  5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. z klasy IIIa i IIIc ze SP nr 6 w sobotę o godz. 9.00.
  6. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w sobotę o godz. 10.00.
  7. Spotkanie ministrantów i kandydatów ze szkół podstawowych w sobotę o godz. 10.00.
  8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Ojca Oblata, który wygłosi słowo Boże, a po mszy św. rozprowadzać będzie kalendarze misyjne.
  9. Dzisiaj przypada Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym w poniedziałek 16 października o godz. 10.00 na cmentarzu komunalnym pogrzeb dzieci przedwcześnie utraconych, a o godz. 19.00 w kaplicy szpitalnej Msza św. w intencji rodziców i rodzin tych dzieci. Do wspólnej modlitwy zaprasza ks. kapelan Romuald Karmoliński.
  10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie grobów i składowanie śmieci w wyznaczonym miejscu. Formą miłości i wdzięczności za naszych drogich zmarłych jest modlitwa. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać wymienianki jednorazowe, które będą w połączeniu z modlitwą różańcową w pierwsze dni listopada, a także wymienianki roczne, które będą w każdą niedzielę przed sumą. Zachęcamy do tej tradycyjnej modlitwy za zmarłych.
  11. W ostatnią niedzielę na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy do puszek 3175,54 zł. „Bóg zapłać” za te ofiary i na składkę inwestycyjną oraz złożone dziś do puszek na pomoc dla Meksyku.
  12. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa różańcowe.
  13. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską w kościele św. Mikołaja w III w sobotę miesiąca (tj. 21 października) po Mszy św. o godz. 8.00
  14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  15. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Marię Maciejczak i Eleonorę Tomkiewicz. Polećmy te zmarłe i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 15 października 2017 r.