Ogłoszenia – 5 listopada 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – XXXI Niedziela w Okresie Zwykłym

 1. Do środy włącznie o godz. 18.00 różaniec z wymieniankami jednorazowymi.

 

 1. W czwartek obchodzimy Święto poświecenia Bazyliki Laterańskiej – „matki” wszystkich kościołów.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum grupa I odbędzie się w czwartek o godz. 17.00 w salce.

 

 1. Spotkanie Kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.30.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00.

 

 1. W sobotę przypada Święto Niepodległości, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 17.00 i 18.30. O godzinie 10.30 w kościele Zwiastowania NMP Msza święta za Ojczyznę, po której nastąpi przemarsz pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie odbędzie się manifestacja patriotyczna. Pamiętajmy, aby z okazji Święta Niepodległości udekorować nasze domy flagami narodowymi.

 

 1. Nawiązując do tegorocznego hasła duszpasterskiego „Idźcie i głoście” zapraszamy wszystkich do włączenia się w dzieło ewangelizacji,. Jeśli w twoim otoczeniu jest ktoś, kto potrzebuje Dobrej Nowiny o miłości Boga, bo jego życie jest trudne lub z wieloma problemami, zaproś go na katechezy, które rozpoczną się w najbliższy poniedziałek 6 listopada. Katechezy odbywać się będą w każdy poniedziałek i czwartek w salce pod plebanią o godz. 19.00.

 

 1. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne także w sobotę.

 

 1. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, wspieramy modlitewną pamięcią oraz ofiarami materialnymi chrześcijan Bliskiego Wschodu.

 

 1. W związku ze wspomnieniem bł. Karoliny Kózkówny organizowane jest spotkanie młodych w Mogilnie. Wyjazd 18 listopada o godz. 8.45. Informacje i zgłoszenia do 14 listopada u ks. Piotra.

 

 1. W Inowrocławiu działa Punkt Przygotowań do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Bazylei (Szwajcaria). Pielgrzymka potrwa od 27 grudnia do 1 stycznia. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 35 lat (koszt 350 zł + 60 euro). Zapisy do 30 listopada przez formularz elektroniczny!  Zainteresowanych udziałem w Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię prosimy o kontakt z ks. Marcinem Przybylskim (697 584 097). Spotkanie informacyjne w piątek 17 listopada o godz. 18.30 w Sali konferencyjnej przy parafii Świętego Ducha.

 

 1. Klub Inteligencji Katolickiej oraz Liceum Jana Kasprowicza zapraszają na wykład prof. dra hab. Waldemara Chorążyczewskiego, dr Agnieszki Rosa, mgr Kamili Siudy pt. „Zróbmy archiwum czyli i ty zostań archiwistą!”. Spotkanie rozpocznie się w dniu 7 listopada /wtorek/, w auli Liceum Jana Kasprowicza o godzinie 12.30.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Ewę Frątczak i Sabinę Zielińską. Polećmy te zmarłe i wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 5 listopada 2017 r.