Ogłoszenia – 19 listopada 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – XXXIII Niedziela w Okresie Zwykłym

1. Dziś w całym Kościele Powszechnym obchodzimy Pierwszy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Nie miłujmy słowem ale czynem.

1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie tego aktu, pod zwykłymi warunkami, można zyskać odpust zupełny. W kaplicy Sanatorium Modrzew suma odpustowa o godz. 10.30.

1. Zapraszamy na katechezy dorosłych i młodzież w poniedziałki i czwartki na godz. 19.00 do salki pod plebanią.

1. We wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum grupa III odbędzie się w czwartek o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

1. Krąg biblijny w piątek o godz. 17.30 w salce pod plebanią.

1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.

1. Spotkanie w ramach przygotowań do I spowiedzi i komunii św. dla uczniów klasy III e i f ze SP nr 6 w sobotę o godz. 9.00 w salce.

1. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w sobotę o godz. 10.00.

1. W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy 7010 złotych, a na Kościół prześladowany 1847, 53 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

1. Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy gościli Siostry Dominikanki, które będą kwestować na budowę domu dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w Broniszewicach.

1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa odprawiane w naszej świątyni.

1. Diecezjalny duszpasterz kolejarzy ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza Braci Kolejarzy, Emerytów oraz Rodziny Kolejarskie do udziału we Mszy Św. w wigilię Uroczystości Św. Katarzyny w piątek 24 listopada o godz. 17.00 w kościele Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Po Mszy Św. spotkanie przy stole w dawnej kaplicy.

1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Romualda Furche, Bronisława Zdrojewskiego i Zdzisława Gasińskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 19 listopada 2017 r.