Ogłoszenia – 3 grudnia 2017 r.

Komunikaty duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

 1. Dziś I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Bożego Narodzenia, a jednocześnie kieruje nas ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Pana na końcu dziejów. Niech ten okres będzie czasem naszego czuwania i trwania przy Bogu. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na modlitwę jutrzni o godz. 5.45 do salki.

 

 1. Adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej czyli RORATY będą w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 17.00 zaś w środy i soboty o godz. 6.30 /nie będzie wtedy Mszy św. o godz.7,00/. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami, które rozświetlają ciemności i głoszą światu przyjście Pana. Dzieci podczas rorat będą otrzymywać kolejne części obrazu.

 

 1. I czwartek miesiąca – Jerycho Różańcowe w intencji nowych powołań i o uświęcenie kapłanów przez całą dobę od godz. 7.00.

 

 1. Spotkanie III klas gimnazjum grupa I w czwartek po Mszy św. roratniej o godz. 17.45 w salce.

 

 1. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 8.00; 17.00 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy, która jest czynnym włączeniem się w obronę życia poczętego. Na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy modlić się w intencji małżeństw pragnących potomstwa, o dar macierzyństwa i ojcostwa. Serdecznie zapraszamy. Na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy medaliki dzieciom pierwszokomunijnym.

 

 1. Krąg biblijny w piątek o godz. 17.30 w salce pod plebanią.

 

 1. Uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów zapraszamy na spotkania duszpasterstwa młodzieży w każdy piątek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. grupa parafialna spoza SP nr 6 w sobotę o godz. 9.00.

 

 1. Spotkanie ERM-u w sobotę o godz. 10.00.

 

 1. Spotkanie kandydatów i ministrantów ze szkoły podstawowej w sobotę o godz. 10.00.

 

 1. Przymiarka szat komunijnych dla chętnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Za tydzień II niedziela miesiąca, będziemy zbierać składkę inwestycyjną.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę święcimy opłatki, które można będzie nabyć w zakrystii i biurze parafialnym.

 

 1. Są także do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za wsparcie tego dzieła składamy serdeczne podziękowania staropolskim: Bóg zapłać.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza we wtorek o godz. 17.30 na wykład ks. Jana Kwiatkowskiego i dr Agaty Skotnickiej pt.: „Polsko-Niemiecka pielgrzymka ekumeniczna szlakiem Ottona III Gniezno – Magdeburg”. Spotkanie będzie poprzedzone Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Jadwigi Królowej.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa odprawiane w naszej świątyni.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Henrykę Chorążewską, Anitę Grabowską i Krystynę Syrek. Polećmy te zmarłe i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Inowrocław, dn. 3 grudnia 2017 r.