Ogłoszenia – 17 grudnia 2017 r.

III Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

 1. Dziś już III Niedziela Adwentu, Niedziela Gaudete Radujcie się, nazwa pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście „Gaudete in Domino” (radujcie się w Panu); radujemy się, że już blisko jest przyjście Pana. Oby nas zastał czuwających i przygotowanych.

 

 1. Nasza parafialna spowiedź adwentowa odbędzie we wtorek 19 grudnia w godz. 11-12; 15.30-17.00 i 18.00 – 18.30. Zaplanujmy sobie czas na spowiedź, abyśmy z czystym sercem przeżywali Święta Bożego Narodzenia.

 

 1. W związku ze spowiedziami biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko do południa.

 

 1. Msze św. ku czci Matki Bożej RORATY w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00 zaś w środę i sobotę o godz. 6.30.

 

 1. W sobotę na mszy św. o godz. 6.30 zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez tych, którzy rozpoczynali ją w święto Zwiastowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Poranna modlitwa Kościoła – Jutrznia jest odmawiana codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce pod plebanią.

 

 1. Opłatki można nabyć w zakrystii lub w biurze parafialnym, a w niedzielę w kruchcie kościoła.

 

 1. Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o godz. 16.00.

 

 1. W sobotę od godz. 8.30 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w domach. Prosimy o zgłoszenia.

 

 • Za tydzień IV Niedziela Adwentu, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. popołudniowych o godz. 17.00 i 18.30. To dzień imienin długoletniego proboszcza naszej parafii ks. Adama Fabianowskiego, polecajmy go w naszych modlitwach.

 

 • Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Niech czas adwentu przeżywany w naszej wspólnocie parafialnej pomoże dobrze przygotować się duchowo na przyjście Pana.

 

 • W ubiegłą niedzielę na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1908, 95 zł, Za te ofiary i złożone na składkę inwestycyjną składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 

 • W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Stanisławę Wudniak. Polećmy tę zmarłą i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Inowrocław, dn. 17 grudnia 2017 r.