Ogłoszenia – 24 grudnia 2017 r.

IV Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

  1. Dziś już IV Niedziela Adwentu, ostatnie chwile adwentowego czuwania. W tym roku ta niedziela łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele tylko do południa.

 

  1. Wieczerzę wigilijną przeżyjmy zgodnie z tradycją zachowując wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przygotujmy stół wigilijny z wszystkimi pięknymi zwyczajami. Wieczorem zasiadając do wigilijnej wieczerzy rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, pomódlmy się wspólnie i łamiąc się opłatkiem pojednajmy się ze sobą i okazujmy sobie życzliwość. Poświęćmy też czas na wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

 

  1. O północy tradycyjna Pasterka. Pragniemy dołączyć do tych, którzy za wezwaniem aniołów pierwsi przybyli do Jezusa, aby oddać Mu pokłon. Ofiary z tej Mszy św. przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

 

  1. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.00.

 

  1. Polećmy śp. ks. proboszcza Adama Fabianowskiego i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 24 grudnia 2017 r.