Ogłoszenia – 28 stycznia 2018 r.

IV Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Od czwartku, 1 lutego, wracamy do stałego porządku Mszy św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku: o godz.: 7.00,  8.00,  17.00,  18.30, w soboty o godz. 7.00, 8.00 i 18.30.

 

 1. W czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie.

 

 1. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. Do kościoła przynosimy gromnice, które będziemy święcić na każdej Mszy św. Ten świąteczny dzień jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się za wszystkie osoby zakonne szczególnie pamiętając o siostrach służebniczkach posługujących w naszej parafii. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na zakony klauzurowe. Na Mszy św. o godz. 18.30 dzieciom przygotowującym się do I Spowiedzi i Komunii św. poświęcimy świece, z którymi przystąpią do I Komunii.

 

 1. I czwartek miesiąca – Po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

 

 1. I piątek miesiąca, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież.

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Wszystkie osoby uczestniczące w modlitwie Jerycha Różańcowego za kapłanów, zapraszamy na spotkanie w piątek , 2 lutego, o godz. 18.00 w salce pod kościołem.

 

 1. I sobota miesiąca, o godz. 6.40 Godzinki, po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po rannej Mszy św. kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w domach.

 

 1. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 11.30 w salce pod plebanią.
 2. Kandydatów do bierzmowania z klas VII SP oraz II i III gimnazjum prosimy o dostarczenie indeksów do zakrystii do niedzieli 4 lutego.
 3. Witamy w naszej wspólnocie kuracjuszy i gości. Naszych Parafian i gości zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.
 4. Dnia 3 lutego odbędzie się w Teatrze Miejskim od godz. 10.00 „Onko-dzień. Wygraj z rakiem”. W trakcie: bezpłatne konsultacje z onkologami, psychologiem, dietetykiem, specjalistami od leczenia bólu, pielęgniarkami onkologicznymi, nauka samobadania. Dla pań pomiędzy 49 a 69 rokiem życia – możliwość mammografii. Można również oddać włosy na peruki onkologiczne, a o 19:00 koncert z Kamillą Baar w roli głównej – wejściówki do odbioru w Kujawskim Centrum Kultury.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do Przewodnika katolickiego dołączona jest książeczka-modlitewnik na każdy dzień lutego.
 6. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Zofię Hoffmann, Stanisława Piaseckiego i Henryka Chojnowskiego. Zmarła także Salomea Meller, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 28 stycznia 2018 r.