Ogłoszenia – 11 lutego 2018 r.

Komunikaty duszpasterskie – VI Niedziela w Okresie Zwykłym

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. W Środę Popielcową biuro parafialne nieczynne.

 

 1. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma żadnej dyspensy dla nikogo. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw, imprez i dyskotek.

 

 1. W przeżyciu Wielkiego Postu mają nam pomóc nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

 

 1. W najbliższą sobotę z powodu dnia skupienia dla kapłanów biuro parafialne będzie nieczynne.

 

 1. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po koronce.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na składkę inwestycyjną.

 

 1. Katechizacja przedmałżeńska dla narzeczonych według nowych zasad przygotowania do Sakramentu Małżeństwa  rozpocznie się w niedzielę 18 lutego w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu w domu formacyjnym ZWIASTUN o godz. 16.00 i trwać będzie przez sześć kolejnych niedziel.

 

 1. Zaproszenie ks. Prymasa: Zaproszenie na Mszę św. dziękczynną z okazji setnej rocznicy święceń kapłańskich bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika

Drodzy Diecezjalnie!

Dnia 24 lutego br. (sobota) będziemy uroczyście obchodzili 100. rocznicę święceń kapłańskich bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika. Podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie o godz. 12.00 pod moim przewodnictwem homilię wygłosi ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz diecezji bydgoskiej. Na tę uroczystość przybędą również pozostali księża biskupi z Metropolii Gnieźnieńskiej oraz delegacje kapłanów i alumnów z archidiecezji gnieźnieńskiej, diecezji bydgoskiej i diecezji włocławskiej.

Zapraszam Was, Drodzy Diecezjanie, do Gniezna do udziału we wspólnej modlitwie dziękczynnej za dar kapłaństwa bł. Michała Kozala, ojca duchownego i rektora naszego seminarium, a także do modlitwy błagalnej o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Szczególnie liczę na udział przedstawicieli parafii, którym patronuje bł. Michał Kozal oraz członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

W oczekiwaniu na wspólne świętowanie

† Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński

Prymas Polski

 

 

 1. Witamy wszystkich gości i kuracjuszy i zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Pana Jezusa w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Sylwestra Lubońskiego i Janusza Borowickiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 11 lutego 2018 r.