Ogłoszenia – 18 lutego 2018 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – komunikaty duszpasterskie

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Niech ten okres pomaga nam w pogłębionej praktyce modlitwy, postu i jałmużny.

 1. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwa pasyjnych w naszej parafii:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00 (ofiary zbierane podczas nabożeństwa przeznaczone będą na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego)
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

 

 1. Modlitwa Jutrzni – porannej części Liturgii Godzin codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. We wszystkich kościołach przeprowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy.

 

 1. W dniach od 15 do 18 lipca br. organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Wilna. Spotkanie zainteresowanych osób odbędzie się w sobotę, 24 lutego, o godz. 11.00 w salce pod kościołem. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 665753380.

 

 1. Od jutra powraca w naszym mieście stały dyżur spowiedniczy, który został przeniesiony z kościoła Św. Barbary do kościoła Św. Krzyża do ojców franciszkanów: od poniedziałku do soboty od godz. 10.00 do 11.30 oraz  od poniedziałku do piątku od godz. 15.30 do 17.00.

 

 1. Katechizacja przedmałżeńska dla narzeczonych według nowych zasad przygotowania do Sakramentu Małżeństwa  rozpoczyna się dzisiaj w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu w domu formacyjnym ZWIASTUN o godz. 16.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną.

 

 1. Witamy wszystkich gości i kuracjuszy i zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Pana Jezusa w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Przewodniku katolickim przeczytamy m.in. artykuły pt.: Wystarczy kochać Kościół; Bł. Michał Kozal – patron trudnych czasów; Bóg bliski – rekolekcje z o. Anselmem Grünem; Smog- fakty i mity; Niedziela w sklepie jest passé.
 2. W tym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Barbarę Niedźwiecką i Bogdana Ligockiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 18 lutego 2018 r.