Ogłoszenia – 25 lutego 2018 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj przypada „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Bóg zapłać za ofiary do puszek na potrzeby polskich misjonarzy.

 

 1. Niech uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych pomoże nam jak najlepiej przeżyć czas Wielkiego Postu. W naszej parafii:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16,00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

 

 1. Modlitwa Jutrzni – porannej części Liturgii Godzin codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce.

 

 1. Spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii we wtorek o godz. 19.15 na plebanii.

 

 1. Spotkanie Rady parafialnej w środę o godz. 19.15 na plebanii.

 

 1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek, 1 marca, o godz. 19.00 w kościele. Spotkanie jest dla wszystkich dzieci.

 

 1. Krąg biblijny w piątek o godz. 17.00 w salce.

 

 1. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w następujących terminach:
  1. dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum 12-14 marca
  2. dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych 19-21marca
  3. rekolekcje parafialne 18-21 marca.

 

 1. I czwartek miesiąca, w intencji o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów całą dobę Jerycho Różańcowe, rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

 

 1. I piątek miesiąca, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież.

 

 1. I sobota miesiąca, o godz. 6.40 Godzinki, po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Witamy wszystkich gości i kuracjuszy przybyłych na teren naszej parafii. Niech wspólna modlitwa i uczestnictwo w nabożeństwach pozwolą jak najlepiej przeżyć Wielki Post.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do „Przewodnika katolickiego” dołączony jest modlitewnik na marzec.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Bolesława Szulca, Stefanię Kaptur, Genowefę Sulewską i Ryszarda Modrzejewskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 25 lutego 2018 r.