Ogłoszenia – 4. marca 2018 r.

Komunikaty duszpasterskie – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4. marca 2018 r.

1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

2. Modlitwa Jutrzni – porannej części Liturgii Godzin codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce.

3. Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum informujemy o terminach egzaminów: pacierz do 10.03; pytania katechizmowe do 22.03. Proszę umawiać się indywidualnie z ks. Markiem.

4. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

5. W najbliższą sobotę, 10. marca, kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w domach.

6. Rekolekcje dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalistów rozpoczną się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. Wszystkie dzieci zamieszkujące teren naszej parafii uczestniczą w rekolekcjach w naszym kościele.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek dla polskich misjonarzy 1776,70 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

8. Społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu serdecznie zaprasza uczniów wraz z Rodzicami na drzwi otwarte. Odbędą się one 10 marca o godzinie 10, w budynku szkoły przy ul. Wojska Polskiego 20. W programie przewidziano: spotkanie z wychowawcami, poznanie oferty i bazy dydaktyczno – wychowawczej szkoły oraz obejrzenie przedstawienia pt. „ Jak Jezus przyszedł do szkoły”. Zapraszamy do oddziałów przedszkolnych oraz klas: pierwszej, czwartej i siódmej.

9. W Markowicach odbędzie się nabożeństwo „24 godziny dla Pana”. Rozpocznie się Mszą św. w piątek 9 marca o godz. 18.00 i zakończy w sobotę o godz. 18.00. W ramach nabożeństwa będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej (piątek od 19.00 do 24.00 i sobota od 8.00 do 18.00), z posługi Misjonarza Miłosierdzia, a przez cały ten czas (także w nocy) będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. Parafia w Markowicach organizuje wyjazd do Medjugorie w dniach od 6 do 13 sierpnia. Kontakt z ks. Proboszczem Jackiem Dzielem (602265052), a szczegółowe informacje można znaleźć na stronie parafii www.markowice.eu.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

12. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Zdzisławę Arczyńską, Ludwikę Majchrowicz i Zygmunta Dąbek. Tych zmarłych i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…
Inowrocław, dn. 4 marca 2018 r.