Ogłoszenia – 11 marca 2018 r.

Komunikaty duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dekretem ks. Prymasa z dniem 17 marca br. ks. mgr lic. Marek Józefowicz zostaje mianowany proboszczem Parafii pw. Świętej Trójcy w Słaboszewie. Dziękujemy ks. Markowi za Jego posługę w naszej parafii i życzymy wielu Bożych łask na pierwszej, samodzielnej placówce duszpasterskiej. Ks. Marka pożegnamy w piątek na Mszy św. o godz. 18.30.

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczynamy rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Plan rekolekcji:

– Poniedziałek 12. marca:

 • godz. 9.00 – klasy VII SP oraz II i III gimnazjum
 • godz. 10.30  – klasy IV-VI
 • godz. 12.00 – klasy 0-III

Wtorek 13. marca:

 • godz. 9.00 – klasy VII SP oraz II i III gimnazjum
 • godz. 10.30 –  klasy IV-VI
 • godz. 12.00 – klasy 0-III

Środa 14. marca:

 • godz. 9.00 – spowiedź
 • godz. 9.30  – Msza św. z nauką dla klas VII SP oraz II i III gimnazjum
 • godz. 11.00 – spowiedź
 • godz. 11.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla klas 0-VI

Prosimy rodziców o modlitwę w intencji swoich dzieci, ich rekolekcji, a także o dopilnowanie uczestnictwa dzieci w poszczególnych spotkaniach, które odbywać się będą w naszym kościele. Przypominamy, że dzieci przeżywają rekolekcje we własnej parafii.

 

 1. Rekolekcje parafialne odbędą się od przyszłej niedzieli do środy. Zaplanujmy sobie czas, abyśmy mogli w nich wziąć udział i otworzyć swe serca na działanie słowa Bożego. Nauki rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach niedzielnych a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. Rekolekcje poprowadzi o. Wojciech Prus OP, duszpasterz lednicki.

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16,00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

 

 1. Modlitwa Jutrzni – porannej części Liturgii Godzin codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce.

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.30 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę w kościele o godz. 10.00 (wszystkie dzieci).

 

 1. Spotkanie ERM-u w sobotę o godz. 11.00.

 

 1. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00 w salce.

 

 1. W Niedzielę Palmową (25 marca) przypada XXXIII Światowy Dzień Młodzieży. Ksiądz Prymas zachęca młodych, aby gromadzili się razem ze swymi duszpasterzami przy Chrystusie i w łączności z papieżem. W związku z tym MŁODZIEŻ Z DEKANATÓW INOWROCŁAWSKICH zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym wyjeździe na Misterium Męki Pańskiej do Kruszwicy. Wyjazd poprzedzi Msza św. w intencji młodzieży w kościele Świętego Ducha o godz. 17.00. Bezpośrednio po Eucharystii (ok. godz. 18.00) wyjazd do Kruszwicy. Powrót ok. 20.15. Zapisy wyłącznie przez formularz elektroniczny do 23 marca lub do zamknięcia listy. Link do formularza: http://bit.ly/2Fw4ec4

 

 1. Bracia Franciszkanie z Parafii Świętego Krzyża w Inowrocławiu zapraszają na Rekolekcje Ewangelizacyjne w formie Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 marca (sobota) o godz. 18.00. Serdecznie polecamy.

 

 1. Witamy wszystkich gości i kuracjuszy i zapraszamy do włączenia się w życie religijne naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy też o charakterze pokutnym Wielkiego Postu, bądźmy świadkami wiary.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Rejnowskiego, Agrypinę Kosińską, Stanisława Jezierskiego, Eugeniusza Chmielewskiego, Różę Stasiak i Izabelę Wojciechowską. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 11 marca 2018 r.