Ogłoszenia – 18 marca 2018 r.

Komunikaty duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Witamy w naszej wspólnocie o. Wojciecha Prusa i życzymy Szczęść Boże na czas posługi rekolekcyjnej. Zaplanujmy sobie czas, abyśmy wzięli udział w spotkaniach rekolekcyjnych i przygotowali swoje serce na przeżycie Paschy. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św. a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00, 17.00 i 18.30.

 

 1. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP w poniedziałek. To święto naszego Patrona i Opiekuna. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na Sumę Odpustową jutro o godz. 18.30, którą odprawi i słowo Boże wygłosi nasz Rekolekcjonista, o. Wojciech.

 

 1. Dzień parafialnej spowiedzi z udziałem zaproszonych kapłanów będzie we wtorek, 20 marca. Spowiedź święta w godzinach od 13.00 do 14.00; od 15.30 do 17.00 i od 18.00-18.30. Kartki do spowiedzi i Komunii wielkanocnej wyłożone są przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. Od poniedziałku do środy spotkania rekolekcyjne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych; o 9.15 – ZSP nr 2 i 5; o godz. 11.00 – II i III LO.

 

 1. W środę, 21 marca, w naszym kościele całodzienna adoracja w ramach adoracji diecezjalnej. Znajdźmy czas, by trwać na modlitwie przed Jezusem Eucharystycznym w intencji naszej archidiecezji.

 

 1. W sobotę 24 marca Narodowy Dzień Życia. Na Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlić się w intencji małżeństw pragnących potomstwa, o dar macierzyństwa i ojcostwa. Podczas tej Mszy św. możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 1. W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy 6975 zł. Bóg zapłać.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00.

 

 1. Spotkanie ERM-u w sobotę o godz. 10.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Nadchodząca niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Uroczyste poświęcenie palm z procesją wokół kościoła rozpocznie się przy krzyżu misyjnym przy kościele o godz. 10.50. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Przynieśmy ze sobą palmy i licznie włączmy się w celebrację wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach św. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpocznie Wielki Tydzień.

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16,00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

 

 1. Witamy wszystkich gości i kuracjuszy i zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach i nabożeństwach pasyjnych.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Marię Banaszak, Stefanię Wichłacz, Reginę Gołaszewską, Bogdana Mieczykowskiego, Henryka Bronickiego i Cecylię Łączkowską. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 18 marca 2018 r.