Ogłoszenia – 1. kwietnia 2018 r.

Zmartwychwstanie Pańskie – komunikaty duszpasterskie

Chrystus Zmartwychwstał! Zwyciężając śmierć przyniósł nam wszystkim nadzieję życia wiecznego. Naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnych, pełnych pokoju i miłości Świąt.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie wystroju kościoła na te dni świąteczne, osobom, które wykonały Ciemnicę, Grób Pański, kwiaty – wszystkim zaangażowanym. Dziękujemy też tym, którzy złożyli ofiary bądź przynieśli kwiaty do kościoła.

 

 1. Jutro przeżywamy II Święto – Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia wspieramy naszymi ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy uroczyste dni, w których świętujemy Zmartwychwstanie Pana, stąd w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

 1. Od Wielkiego Piątku do soboty w Oktawie Wielkanocy trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia; modlimy się codziennie o godz.15.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę II Niedziela Wielkanocna z woli Pana Jezusa, objawionej św. Faustynie, przeżywamy ją jako Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W godzinie Miłosierdzia o 15.00 modlitwą koronki zawierzymy siebie i świat Miłosierdziu Bożemu. W kościele Chrystusa Miłosiernego suma odpustowa o godz. 15.00.

 

 1. I czwartek miesiąca, w intencji o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów całą dobę Jerycho Różańcowe, rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

 

 1. I piątek miesiąca, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Adoracja prowadzona przez młodzież zaraz po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Pierwsza sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki, po rannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę 7 kwietnia o godz. 9.30 w kościele.

 

 1. Spotkanie ERM-u w sobotę o godz. 10.30.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Wiesławę Leszczuk, Wandę Bogaczewicz, Teresę Nowak i Henryka Karolaka. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 1 kwietnia 2018 r.