Ogłoszenia – 22 kwietnia 2018 r.

Komunikaty duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Powołania. Włączmy się w modlitwę wspólnotową i podejmijmy osobistą, by Pan Bóg posyłał robotników do swej Winnicy.

1. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej w kościele.

1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.

1. Spotkanie ERM-u w sobotę o godz. 10.30.

1. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 12.00.

1. W przyszłą niedzielę po koronce spotkanie Żywego Różańca.

1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości, kuracjuszy i sympatyków naszego kościoła. Zapraszamy także w dni powszednie do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach.

1. W poniedziałek przeżywamy Uroczystość św. Wojciecha Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. W związku z tym w przyszłą sobotę i niedzielę uroczystości odpustowe w Gnieźnie. Trwamy w modlitwie nowenny.

1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, którą zgodnie z wolą Księdza Prymasa wyrażoną w liście przekazujemy na rzecz seminarium duchownego w Gnieźnie.

1. Parafia pw. Imienia NMP „Ruina” zaprasza na rekolekcje zatytułowane KTÓŻ JAK BÓG od poniedziałku 23 kwietnia do środy 25 kwietnia. Będzie je głosił – Lech Dokowicz – operator i producent filmowy, nawrócony twórca muzyki techno. W czasie rekolekcji będą w bazylice odtwarzane bardzo poruszające filmy, mówiące o działaniu Boga, których autorem jest prowadzący rekolekcje. Jest on także pomysłodawcą inicjatyw takich jak „Wielka Pokuta” i „Różaniec do granic”. Każdego dnia rekolekcje będą rozpoczynać się Mszą św. o godz. 18:00. Szczegóły na plakacie

1. Polećmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich naszych bliskich zmarłych. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 22 kwietnia 2018 r.