Ogłoszenia – 29 kwietnia 2018 r.

V Niedziela Wielkanocna – komunikaty duszpasterskie

 1. Od wtorku gromadzimy się na tradycyjnych nabożeństwach majowych śpiewając Litanię Loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej parafii: w kościele codziennie o godz. 18.00, przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30 (z wyjątkiem dni świątecznych). Zachęcamy także do codziennych nabożeństw przy figurach w naszych wioskach. W niedziele maja o godz. 7.10 śpiewamy Godzinki.

 

 1. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Msze św., które tego dnia w naszym kościele jak w każdą niedzielę. O godz. 7.10 śpiewamy Godzinki.

 

 1. W I czwartek miesiąca Po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00. Adoracja prowadzona przez młodzież po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Pierwsza sobota miesiąca. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną po rannej Mszy św.

 

 1. Krąg biblijny w piątek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

 

 1. Spowiedź kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w sobotę o godz. 13.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.15 ks. bp Krzysztof Wętkowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

 1. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami w poniedziałek (7 maja) po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 19.00).

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na seminarium duchowne.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy do uczestnictwa w dni powszednie w Mszach św. i nabożeństwach.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Waldemara Tuszyńskiego, Henryka Kowalskiego, Krzysztofa Gotowalskiego, Kazimierę Koczorowską, Piotra Walkowiaka i Irenę Zygora. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 29 kwietnia 2018 r.