Ogłoszenia – 13 maja 2018 r.

Wniebowstąpienie Pańskie – komunikaty duszpasterskie

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus idzie do Ojca, aby nam przygotować mieszkanie w niebie. Niech nasze życie przenika świadomość, że tak mamy żyć na ziemi, byśmy po śmierci spotkali się z Chrystusem w niebie.

1. Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie do kościoła na godz. 20.00, które zakończymy procesją światła.

1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii: w kościele codziennie o godz. 18.00, przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. W niedziele maja o godz. 7.10 śpiewamy Godzinki.

1. W środę przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum w czwartek o godz. 17.30.

1. Krąg biblijny w piątek o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

1. Zainteresowanych wyjazdem na spotkanie młodych na Lednicy prosimy o zgłoszenie do ks. Piotra.

1. Za tydzień grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 9.30. Prosimy osoby nie związane bezpośrednio z tą uroczystością, by wybrały tego dnia inną godzinę Mszy św. Nabożeństwo majowe dla dzieci pierwszokomunijnych będzie o godz. 15.00.

1. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich bliskich w sobotę 19 maja o godz. 10.45.

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwamy na wołaniu o Ducha Świętego modlitwą nowenny w łączności z nabożeństwem o godz. 18.00.

1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Ewę Dąbrowską, Romualdę Krawczyk, Anetę Idziak i Janusza Foremskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 13 maja 2018 r.