Ogłoszenia – 20 maja 2018 r.

Zesłanie Ducha Świętego – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj 98-oro dzieci na Mszy św. o godz. 9.30 przystępuje do I Komunii św. Módlmy się, by nieustannie wzrastały w miłości do Jezusa Eucharystycznego. O godz. 15.00 dzieci wraz ze swoimi bliskimi przybędą na Nabożeństwo Majowe, otrzymają pamiątkowe obrazki i będzie wspólna fotografia. W ramach Białego Tygodnia dzieci do piątku włącznie gromadzą się na nabożeństwie majowym o godz. 18.00 i po nim na Mszy św. o godz. 18.30.

 

 1. Jutro Święto Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.30; o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki. To święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

 

 1. Nabożeństwa majowe: w kościele codziennie o godz. 18.00, przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30.

 

 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18.30 ks. Piotr wraz z kolegami ze swego rocznika święceń będzie świętował piątą rocznicę sakramentu kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Krąg biblijny w piątek o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. W sobotę Dzień Matki. Wszystkie mamy polecamy w modlitwie.

 

 1. W sobotę, 26 maja, w katedrze gnieźnieńskiej dwóch diakonów naszej archidiecezji przyjmie święcenia kapłańskie, otoczmy ich naszą modlitwą.

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 uroczystość Rocznicy I Komunii św. Próba dla dzieci przeżywających I rocznicę Komunii św. odbędzie się w czwartek i piątek po wieczornej Mszy św.; spowiedź w sobotę o godz. 11.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary w ostatnią niedzielę na składkę inwestycyjną. W tym tygodniu rozpoczęły się prace związane z wyposażeniem naszego kościoła w organy piszczałkowe. Do odwołania chór będzie niedostępny.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św., nabożeństwach i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Bogumiłę Andryszak, Urszulę Jasiaczyk i Janusza Amtmanna. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 20 maja 2018 r.