Ogłoszenia – 27 maja 2018 r.

Uroczystość Trójcy Świętej – komunikaty duszpasterskie

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 uroczystość Rocznicy I Komunii św. Polecamy dzieci i ich rodziny w modlitwie o wytrwanie przy Jezusie Eucharystycznym.

1. Ostatnie nabożeństwa majowe w kościele do czwartku włącznie o godzinie 18.00; przy grocie Matki Bożej od poniedziałku do środy o godz. 20.30.

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w kościele w piątek i sobotę w łączności z procesją po Mszy św. o godz. 18.30.

1. W czwartek, 31 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30, 30, 17.00 i 18.30.

Świętowanie ogólnomiejskie rozpocznie się Mszą św. o godz.11.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna ulicami miasta do kościoła garnizonowego. Prosimy o udekorowanie trasy i okien emblematami religijnymi, wszystkich wiernych zapraszamy do publicznego wyznania wiary i wspólnej modlitwy.

1. W Boże Ciało – 31 maja o godz. 19.00 przy inowrocławskiej tężni odbędzie się koncert dziękczynienia pod nazwą „Solannowe Uwielbienie”. Pomysłodawcy koncertu, inowrocławscy muzycy, zapraszają nas do wspólnotowego uwielbienia Boga za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie.

1. Serdecznie prosimy i zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała i w czasie Oktawy. Próba dla nich odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00 przy kościele.

1. Procesja w Oktawie Bożego Ciała wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

1. I piątek miesiąca – spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00.

1. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w piątek po Mszy św. o godz. 8.00.

1. Krąg biblijny w piątek o godz. 17.10 w salce pod plebanią

1. W sobotę – I sobota miesiąca, o godz. 6.40 Godzinki, po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP

1. Spotkanie ERM-u w sobotę o godz. 10.00.

1. Każdego roku tydzień po Lednicy Młodych odbywa się „Lednica Dziecka”. W tym roku będzie to sobota 9 czerwca. Serdecznie zapraszamy dzieci do wspólnego wyjazdu. Zapisy do 31 maja u ks. Konrada.

1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy do włączenia się w nasze życie liturgiczne.

1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Mariannę Demską, Leona Chodalskiego, Jadwigę Sznajder, Helenę Weber, Alicję Łuczak i Kacpra Kaczmarka. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 27 maja 2018 r.