Ogłoszenia – 3 czerwca 2018 r.

IX Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj Święto Dziękczynienia, wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

 

 1. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 9.30. W kolejne dni po Mszy św. o godz. 18.30. Na zakończenie Oktawy w czwartek, 7 czerwca, procesja ulicami naszej Parafii. Po Mszy św. o godz.18.30 wyruszymy ulicami Daszyńskiego, Armii Krajowej, Sikorskiego, do Krzyża Tysiącleci, gdzie będzie zakończenie procesji i poświęcenie wianków. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie prosimy: Członków Żywego Różańca przy krzyżu misyjnym, mieszkańców Osiedla przy zbiegu ulic Daszyńskiego i Armii Krajowej, Kościół Domowy przed ulicą Sikorskiego i wspólnoty neokatechumenalne przy Krzyżu Tysiącleci.

 

 1. Serdecznie prosimy i zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji do piątku włącznie. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy do uczestnictwa w procesji w albach.

 

 1. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe w łączności z Mszą św. wieczorną rozpoczynającą się o godz. 18.30.

 

 1. W I czwartek miesiąca Po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.

 

 1. W czwartek IV rocznica ingresu abpa Wojciecha Polaka na stolicę metropolitalną w Gnieźnie. Polecajmy Księdza Prymasa w swoich modlitwach.

 

 1. W czwartek po południu biuro parafialne

 

 1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przeżywamy także Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Po Mszy św. o godzinie 18.30 procesja wokół kościoła. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Spotkanie Kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.30 w salce pod plebanią.

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na  Kujawski Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się 10 czerwca w niedzielę o godzinie 15.00 na Skwerze św. Jana Pawła II w Inowrocławiu i dotrze do Parku Solankowego. Serdecznie zapraszamy.

 

 • Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św., nabożeństwach i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

 • W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Antoniego Świtalskiego i Jadwigę Białas. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn.  3 czerwca 2018 r.