Lednica 2018

Młodzież odpowiedziała „JESTEM” na Lednicy

JESTEM – to hasło 2 czerwca rozbrzmiewało na Polach Lednickich niejednokrotnie i można śmiało powiedzieć, że dzięki entuzjazmowi 100 tysięcy młodych ludzi było słyszane w każdym zakątku naszego kraju. Tego dnia na Lednicy nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej wspólnoty, dlatego od samego rana zwarci i gotowi wyruszyliśmy wraz z ks Piotrem na XXII już spotkanie młodych na Polach Lednickich. Co roku przybywa nas coraz więcej, dzięki czemu Lednica kwitnie i promienieje. Pierwsza sobota czerwca pozwala nam bardziej poznać i zbliżyć się do Pana Boga, a także pozyskać nowe przyjaźnie z naszymi rówieśnikami z całego kraju. Na polach karmimy się Słowem Bożym, słuchamy wartościowych konferencji, możemy skorzystać z niezwykłej i owocującej w skutkach spowiedzi. W tym roku każdy uczestnik otrzymał zwierciadło, poprzez które możemy zauważyć jak widzi nas Bóg i jak cenni jesteśmy w Jego oczach : „Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuje”. Jak słyszeliśmy dopiero, gdy przeglądamy się w obliczu Pana Jezusa, odkrywamy jacy jesteśmy naprawdę. O godzinie 15.00 rozpoczęliśmy nasze spotkanie od Koronki do Bożego Miłosierdzia. Około godziny 16.30 ku Rybie po drodze III Tysiąclecia zmierzała słynna już procesja Orłów przy pieśni skomponowanej przez ojca Jana Górę „Tylko Orły”. W tym roku podczas oficjalnego otwarcia spotkania uczestniczył zaproszony Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który ofiarował uczestnikom biało-czerwony sztandar – flagę narodową. Wraz z panem prezydentem zatańczyliśmy do granej kilkakrotnie podczas spotkania pieśni „ Tak, tak Panie”. W tym roku mogliśmy doświadczyć niezwykłego czynu, a mianowicie obmywania nóg. Ten gest może nauczyć nas posłuszeństwa, bezgranicznej miłości, a także tego, że każdy z nas jest godzien drugiego człowieka i poprzez odmycie nóg ukazujemy, że potrafimy kochać i miłować innych jak nas umiłował i kocha JEZUS. Następnie nadszedł czas na procesje kapłanów przy dźwiękach pieśni „Słuchaj Izraelu” . Jak co roku o godzinie 20 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą przewodził abp Wojciech Polak – Prymas Polski. Kazanie wygłosił do nas abp Grzegorz Ryś, który mówił, że czytając Ewangelię stajemy się jej uczestnikami. Podczas kazania abp Ryś wytłumaczył nam zdania : „Podnieś się i stań w środku”, co oznacza, że człowiek ma znajdować się w środku Kościoła. Po Eucharystii nastała godzina św. Jana Pawła II, w której to usłyszeliśmy także przesłanie obecnego papieża Franciszka. Naśladując gest Jana Pawła II ucałowaliśmy naszą polską ziemię. Tuż przed północą nastał czas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast o godzinie 24 zaczęliśmy przechodzić przez bramę Rybę, ukazując w ten sposób nasz wybór Jezusa na Pana naszego życia. Śpiewy, tańce, jedność i miłość ludzi, którzy przyjeżdżają ażeby spędzić czas z Bogiem jest niesamowita. Na palcach jednej ręki nie możemy zliczyć uśmiechów, przybitych piątek czy „przytulasów” jakie można otrzymać na każdym kroku. Jeśli odważysz się pojechać raz, to uwierz zakochasz się w tym miejscu bezgranicznie. Dlatego już teraz zapraszamy Cię kochana Siostro i kochany Bracie, abyś powiedział/a „TAK” na zaproszenie Chrystusa i 1 czerwca 2019 roku zmierzał/a ku polom Lednickim razem z nami. Młodzież z parafii św. Józefa