Ogłoszenia – 24 czerwca 2018 r.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – komunikaty duszpasterskie

  1. Kończy się czerwiec, ostatnie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do soboty włącznie o godz. 18.00.

 

  1. W środę wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 6.40 śpiewamy godzinki.

 

  1. W piątek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Za ich przyczyną modlimy się w intencji Ojca św. Franciszka. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Piotr, którego polecamy w modlitwach. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopów, tak planujmy czas, by nigdy nie zabrakło go na udział we Mszy św. niedzielnej i świątecznej oraz na codzienną modlitwę. Niech kontakt z przyrodą będzie dla nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem i wdzięczności za wielkie dary Boże.

 

  1. Od 1 lipca ulega zmianie porządek Mszy św. w dni powszednie; nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 30 a w to miejsce jedna o godz. 19.00. W niedziele bez zmian tj. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00 i 18.30.

 

  1. W miesiącu lipcu i sierpniu ulegną zmianie godziny otwarcia biura parafialnego: we wtorek, środę, czwartek i sobotę w godz. 9.00 do 10.00, dodatkowo czwartek od 18.00-19.00.

 

  1. W najbliższą sobotę, 30 czerwca, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

 

  1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej gości i kuracjuszy. Parafian i gości zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

  1. Polećmy wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 24 czerwca 2018 r.