Ogłoszenia – 22 lipca 2018 r.

XVI Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii:
  1. Poniedziałek – wspomnienie św. Brygidy, patronki Europy
  2. Wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  3. Środa – Święto św. Jakuba Apostoła. Tego dnia obchodzimy też wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po wszystkich mszach poświęcenie pojazdów, które będą ustawione przez kierowców wokół świątyni. Ofiary zebrane podczas poświęcenia przekażemy na konto Miva Polska – to organizacja, która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i pomaga polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu.

W tym dniu swoje patronalne święto obchodzi biskup pomocniczy naszej archidiecezji ks. bp Krzysztof Wętkowski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 1. Czwartek – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Matki Bożej .

 

 1. W sobotę na pątniczy szlak wyruszają pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Tegorocznym rekolekcjom w drodze towarzyszy hasło: Obdarowani. Łączymy się duchowo z pielgrzymami i towarzyszymy im naszą modlitwą.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała. Nabożeństwo do naszego Patrona św. Józefa we wtorki w łączności z Mszą św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 8.00 i 19.00.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jak zawsze przy wyjściu                z kościoła można nabyć najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

 

 1. Polećmy naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Inowrocław, dn. 22 lipca 2018 r.