Ogłoszenia – 29 lipca 2018 r.

XVII NIEDZIELA W OKRESIE ZWYKŁYM – KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

  1. Trwają wakacje i urlopy, pamiętajmy o bezpiecznym wypoczynku i o wierności praktykom religijnym. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich pracujących.

   

  1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii:
   1. wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
   2. środa – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, wielkiego czciciela Matki Najświętszej. W ten dzień przypada tez kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się za wszystkie ofiary i za naszą Ojczyznę
   3. sobota – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

   

  1. W I czwartek miesiąca Po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

   

  1. Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 18.00, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 19.00.

   

  1. Pierwsza sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy godzinki, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7.00. Ks. Proboszcz i ks. Piotr odwiedzą tego dnia chorych w domach z posługą sakramentalną, ks. Konrad odwiedzi swych chorych w piątek 17 sierpnia.

   

  1. W sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.

   

  1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości, zwłaszcza tych, którzy w minionym tygodniu przybyli do sanatoriów i na pewien czas stają się naszymi parafianami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Pana Jezusa przez cały dzień w kaplicy Bożego Ciała.

   

  1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Krystynę Derkowską, Halinę Maciejewską i Mariannę Melin. Polećmy te zmarłe i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   

  Inowrocław, dn. 29 lipca 2018 r.