Ogłoszenia – 26 sierpnia 2018 r.

Uroczystość NMP Częstochowskiej – komunikaty duszpasterskie

1. W sobotę przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny, walczących na różnych frontach o jej niepodległość i o wszystkich ofiarach wojny.

1. Od soboty, po przerwie wakacyjnej, wracamy w dni powszednie do porządku Mszy św. od poniedziałku do piątku o godz. 7.00; 8.00; 17.00 i 18.30; a w soboty o godz. 7.00; 8.00 i 18.30.

1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki a po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Księża po rannej Mszy udają się do chorych z posługą sakramentalną.

1. W dniach od 1 do 8 września w Kaplicy Bożego Ciała odbędzie się siedmiodniowa, nieprzerwana adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich zatroskanych o dobro naszego miasta i ojczyzny do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły i kontakt organizacyjny na afiszu.

1. Parafialne dziękczynienie za żniwa przeżyjemy w niedzielę 2 września na mszy św. o godz. 9.30; rozpoczniemy je procesją z wieńcami i złożeniem ich przy ołtarzu. Pobłogosławimy chleb z tegorocznych zbiorów, którym podzielimy się po Eucharystii.

1. Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin. Wyjazd autokarem sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w niedzielę 23 września o godz. 4.00, a powrót do godz. 21.00. Zapisy w parafii Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu po każdej Mszy Św., przy zapisie wpłata 50 zł. Serdecznie zapraszamy.

1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Pana Jezusa przez cały dzień w kaplicy Bożego Ciała.

1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Genowefę Gutkowską, Mirosławę Grzybowską i Zofię Furmaniak. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 26 sierpnia 2018 r.