Ogłoszenia – 2 września 2018 r.

XXII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Dnia 3 września rozpoczyna się nowy rok szkolny 2018/2019. Niech rozpocznie się modlitwą wypraszającą potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży o godz. 8.00, a dla dzieci o godz. 17.00, na tej mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę.
 2. Trwa Jerycho Różańcowe – nieprzerwana adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała do soboty. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę. W ciągu dnia wejście przez kościół, w nocy z zewnątrz kościoła bezpośrednio do kaplicy.
 3. W sobotę – Święto Narodzenia NMP, o godz. 6.40 śpiewamy godzinki. Na godz. 7.00 zapraszamy na mszę św. osoby, które trwają w modlitwie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i klas VIII SP wraz z rodzicami w środę po Mszy św. o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

 

 1. I czwartek miesiąca, modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

 

 1. I piątek miesiąca, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież po wieczornej Mszy św.

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.30 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które mają przystąpić w tym roku szkolnym do I Spowiedzi i Komunii św. w czwartek, 6 września, po wieczornej Mszy św. W zakrystii można odbierać formularze zgłoszeniowe dla dzieci.

 

 1. W piątek o godz. 19.45 na plebanii spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii.

 

 1. Kuria Metropolitalna informuje, iż w naszej Archidiecezji do świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości będziemy przygotowywać się w poprzez specjalną nowennę. Rozpoczniemy jej odprawianie w najbliższą niedzielę, tj. 9 września. Od przyszłej niedzieli suma będzie sprawowana wg formularza w intencji ojczyzny i zakończona śpiewem Boże coś Polskę. Każda msza święta będzie natomiast poprzedzona okolicznościową katechezą.

 

 1. Witamy serdecznie wszystkich, którzy przybyli na teren naszej parafii. Parafian, kuracjuszy i gości zapraszamy do wspólnej modlitwy i zachęcamy do włączenia się w Jerycho Różańcowe trwające do soboty, dzień i noc, w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Grzegorza Pułaczewskiego, Krystynę Sobczyk. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 2 września 2018 r.