Ogłoszenia – 30 września 2018 r.

XXVI Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Jutro rozpoczynamy październik – Miesiąc Różańcowy. Modlitwę różańcową poleca nam Matka Boża jako ratunek dla świata i źródło wielu łask. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.18.00.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 od poniedziałku do piątku. W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 7.10.

 

 1. W niedzielę 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej. W naszej wspólnocie odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.15, odprawi ją i homilię wygłosi ks. Romuald Drążkowski, proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W niedzielę, 7 października, na Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom I – komunijnym zostaną poświęcone różańce.

 

 1. W I czwartek miesiąca modlimy się w łączności z Różańcem o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy także na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się w czwartek i zakończy w piątek Mszą św. o godz. 7.00. Jest to całodobowa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie kapłanów.

 

 1. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania Rodzaju Ludzkiego. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i o godz. 16.00. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 nabożeństwo pierwszopiątkowe prowadzone przez młodzież naszej parafii.

 

 1. I sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki, po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP; kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach.

 

 1. Spotkanie grupy I uczniów klas III gimnazjum i VIII SP w środę o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

 

 1. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.30.

 

 1. W sobotę 13 października z okazji Dnia Papieskiego młodzież pielgrzymuje do Markowickiej Pani. Pielgrzymka wyruszy o godz. 8.30 z kościoła Zwiastowania NMP. Bliższe informacje i zapisy w naszej parafii u ks. Piotra.

 

 1. Witamy wszystkich gości. Zapraszamy na Msze św., nabożeństwa różańcowe i nasz odpust parafialny.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Helenę Wasielewską. Polećmy tę zmarłą i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 30 września 2018 r.