Ogłoszenia – 21 października 2018 r.

XXIX Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszej parafii gościmy Ojca Oblata, który po Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o godz.18.00. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 7.10.

 

 1. Uczniów klas VII zapraszamy w środę na różaniec o godz. 16.30, a po nim na spotkanie do salki pod kościołem.

 

 1. Spotkanie grupy IV w ramach przygotowania do bierzmowania w środę o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.15 w salce.

 

 1. Spotkanie w ramach duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. w piątek, 26 października, po Mszy św. o godz. 18.30 w kościele.

 

 1. Spotkanie ERM-u, w sobotę o godz. 10.00 w salce.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie grobów i składowanie śmieci w wyznaczonym miejscu. Formą miłości i wdzięczności za naszych drogich zmarłych jest modlitwa. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać wymienianki jednorazowe, które będą w połączeniu z modlitwą różańcową w pierwsze dni listopada, a także wymienianki roczne, które będą w każdą niedzielę przed sumą. Zachęcamy do tej tradycyjnej modlitwy za zmarłych.

 

 1. „Spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących” (1 Kor 1,21)
  Dlatego zapraszamy do słuchania katechez neokatechumenalnych, abyśmy mogli usłyszeć Dobrą Nowinę o zbawieniu, które realizuje się w naszym życiu, jak Duch Święty działa, daje pokój i nadzieję. Katechezy rozpoczną się w najbliższy poniedziałek o godz. 19:15 – po wieczornej Mszy św. w salce pod plebanią. Będziemy się spotykać w poniedziałki i czwartki przez kilka kolejnych tygodni. Żeby wziąć udział w katechezach nie trzeba się zapisywać ani niczego deklarować – wystarczy przyjść i posłuchać. Można przyprowadzić swoich znajomych, także spoza kościoła. Dołączyć można w dowolnym momencie.

 

 1. W ostatnią niedzielę na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy do puszek 2954,78 zł. „Bóg zapłać” za te ofiary i na składkę inwestycyjną.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa różańcowe.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Polećmy wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 21 października 2018 r.