Ogłoszenia – 28 października 2018 r.

XXX Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność pośród nas w parafialnej świątyni.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe w kościele do środy włącznie o godz.18.00. Dla dzieci o godz. 16.30.

 

 1. W czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych, czyli ludziach, którzy dostąpili już łaski nieba. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie w Domu Ojca. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Odwiedzenie cmentarza nie zwalnia nas z tego obowiązku. W naszym kościele Msze św. o 7.00; 8.00; 9.30 i 18.30. Na naszym cmentarzu procesja żałobna o godz. 12.30 a po niej Msza św. z Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

 1. W piątek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 17.00 i 18.30. Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00. Biuro parafialne nieczynne.

 

 1. Trwamy na modlitwie za naszych zmarłych. Od 2-8 listopada o godz. 18.00 różaniec z wymieniankami jednorazowymi. Można je jeszcze składać, podobnie jak wymienianki roczne, które będą w każdą niedzielę przed sumą.

 

 1. Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych można zyskać odpusty: w dniach od 1-8 listopada można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. W dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie w nich Modlitwy Pańskiej i wyznania wiary.

 

 1. Dnia 1.listopada członkowie Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia przeprowadzą przy inowrocławskich cmentarzach zbiórkę publiczną. Zebrane datki zostaną przeznaczone na renowację nagrobków zasłużonych Inowrocławian.

 

 1. W środę, 31 października, odbędzie się Noc Świętych. Rozpoczęcie o godz. 19.30 w kościele pw. Zwiastowania NMP. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. I piątek miesiąca – spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 18.30 nabożeństwo pierwszopiątkowe z adoracją prowadzoną przez młodzież.

 

 1. I sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy godzinki; po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do niepokalanego Serca NMP. Po rannej Mszy św. księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w domach.

 

 1. Bracia Kapucyni z Mogilna i mieszkańcy Dąbrówki zapraszają na uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny pod hasłem: „Karolina wolna i niepodległa Polska”. W związku z tym organizujemy wyjazd do Mogilna, gdzie młodzież najpierw weźmie udział w koncercie zespołu „BRODERS”, a następnie wyruszy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki na Eucharystię przy relikwiach błogosławionej Karoliny. Po Mszy św. gorący posiłek i Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. Wyjazd 10 listopada o godz. 8.45 sprzed kościoła Świętego Ducha (autobus zatrzyma się także na parkingu przy bazylice i na przystanku przy kościele św. Jadwigi). Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny do 8 listopada (link: https://tiny.pl/gzs8n ). Osoby niepełnoletnie muszą przynieść zgody na udział w pielgrzymce od rodziców! Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Zofię Wyborską, Ewę Hoffmann, Marię Bednarek, Krzysztofa Kaszaka i Tadeusza Rosińskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 28 października 2018 r.