Ogłoszenia – 2 grudnia 2018 r.

I Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

 1. Dziś I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem W mocy Bożego Ducha. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Bożego Narodzenia, a jednocześnie kieruje nas ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Pana na końcu dziejów. Niech ten okres będzie czasem naszego czuwania i trwania przy Bogu. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na modlitwę jutrzni o godz. 5.45 do salki.

 

 1. Adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej czyli RORATY będą w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 17.00 zaś w środy i soboty o godz. 6.30 /nie będzie wtedy Mszy św. o godz.7,00/. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami, które rozświetlają ciemności i głoszą światu przyjście Pana. Dzieci podczas rorat będą otrzymywać kolejne części obrazu.

 

 1. Przygotowanie do bierzmowania w środę o godz. 17.00, grupa I w salce pod plebanią, grupa II  w salce pod kościołem.

 

 1. I czwartek miesiąca – Jerycho Różańcowe w intencji nowych powołań i o uświęcenie kapłanów przez całą dobę od godz. 7.00.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

 

 1. I piątek miesiąca – spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00. Adoracja prowadzona przez młodzież po wieczornej Mszy św.

 

 1. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. klasa III a ze SP nr 6 w sobotę o godz. 9.30.

 

 1. Spotkanie ERM-u w sobotę o godz. 10.30.

 

 1. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 6.10 śpiewamy Godzinki. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 8.00 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy, która jest czynnym włączeniem się w obronę życia poczętego.

 

 1. W niedzielę, 9 grudnia, na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy medaliki dzieciom pierwszokomunijnym.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę święcimy opłatki, które można będzie nabyć w zakrystii i biurze parafialnym.

 

 1. Są także do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za wsparcie tego dzieła składamy serdeczne podziękowania staropolskim: Bóg zapłać.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Nasza parafia włącza się w akcję „Paka dla brata” – zbiórka żywności o długim terminie ważności dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Akcję przeprowadza Fundacja Dziedzictwa Kresowego pod honorowym patronatem Metropolity Lwowskiego abpa Mieczysława Mokrzyckiego. W przyszłą niedzielę przy wejściu ustawiony będzie kosz do którego można przynieść żywność, która zostanie odwieziona do Lwowa. Bóg zapłać za każdy dar.

 

 1. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza we wtorek o godz. 17.30 na wykład o. Tomasza Witosławskiego OFMConv. pt.: „Św. Franciszek człowiek adwentu i pokuty”. Spotkanie będzie poprzedzone Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Jadwigi Królowej.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa odprawiane w naszej świątyni.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Teresę Gęsikowską, Hannę Metrykę i Jarosława Dziubka. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Inowrocław, dn. 2 grudnia 2018 r.