Ogłoszenia – 16 grudnia 2018 r.

III Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

 1. Dziś już III Niedziela Adwentu, Niedziela Gaudete Radujcie się, nazwa pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście „Gaudete in Domino” (radujcie się w Panu); radujemy się, że już blisko jest przyjście Pana. Oby nas zastał czuwających i przygotowanych.

 

 1. Nasza parafialna spowiedź adwentowa odbędzie w czwartek, 20 grudnia, w godz. 11.15-12.00; 15.30-17.00 i 18.00 – 18.30. Zaplanujmy sobie czas na spowiedź, abyśmy z czystym sercem przeżywali Święta Bożego Narodzenia.

 

 1. W związku ze spowiedziami biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko do południa.

 

 1. Msze św. ku czci Matki Bożej RORATY w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00 zaś w środę i sobotę o godz. 6.30.

 

 1. Poranna modlitwa Kościoła – Jutrznia jest odmawiana codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce pod plebanią.

 

 1. Opłatki można nabyć w zakrystii lub w biurze parafialnym, a w niedzielę w kruchcie kościoła.

 

 1. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.30.

 

 1. W sobotę po rannej Mszy św. kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w domach. Prosimy o zgłoszenia.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Niech czas adwentu przeżywany w naszej wspólnocie parafialnej pomoże dobrze przygotować się duchowo na przyjście Pana.

 

 • Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Pomoc Kościołowi na Wschodzie i na składkę inwestycyjną.

 

 • Straż Pożarna ostrzega przed zwiększonym ryzykiem zatrucia czadem i prosi o zwrócenie uwagi na stan systemów grzewczych w naszych domach. Bóle i zawroty głowy, duszność senność, osłabienie, przyśpieszona akcja serca to objawy mogące wskazywać na zatrucie tlenkiem węgla, który jest gazem bezwonnym. W takiej sytuacji należy przewietrzyć mieszkanie i wezwać pomoc.

 

 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 

 • Módlmy się za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.