Ogłoszenia 23 grudnia 2018 r.

IV Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

  1. Dziś już IV Niedziela Adwentu, ostatnie chwile adwentowego czuwania. To szczególna okazja, by postawić sobie pytanie jak wykorzystałem ten dany mi od Boga czas i czy już pojednałem się z Bogiem i bliźnimi.

 

 

  1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą o godz. 7.00 i 8.00. Na mszy św. o godz. 7.00 zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez tych, którzy rozpoczynali ją w święto Zwiastowania. To dzień imienin długoletniego proboszcza naszej parafii ks. Adama Fabianowskiego, polecajmy go w naszych modlitwach.

 

  1. Wieczerzę wigilijną przeżyjmy zgodnie z tradycją zachowując wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przygotujmy stół wigilijny z wszystkimi pięknymi zwyczajami. Wieczorem zasiadając do wigilijnej wieczerzy rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, pomódlmy się wspólnie i łamiąc się opłatkiem pojednajmy się ze sobą i okazujmy sobie życzliwość. Poświęćmy też czas na wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

 

  1. O północy tradycyjna Pasterka. Pragniemy dołączyć do tych, którzy za wezwaniem aniołów pierwsi przybyli do Jezusa, aby oddać Mu pokłon. Ofiary z tej Mszy św. przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

 

  1. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 16.00 spotkanie kolędowe przy żłóbku

 

  1. Po Mszy św. można nabyć jeszcze opłatki przed kościołem.

 

  1. Kolędę rozpoczniemy od piątku 28 grudnia od wiosek.

 

  1. Parafia Imienia NMP organizuje w czerwcu 2019 r. pielgrzymkę do Medjugorie i San Giovani Rotondo. Szczegóły na plakacie.

 

  1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Edwarda Bochata, Wandę Stuczyńską, Krystynę Piernik i Zdzisława Przyjemskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 23 grudnia 2018 r.